Polki, mężczyźni, praca
Login: Hasło:

Polki dla mężczyzn Mężczyźni dla Polek Praca dla Polek Zatrudnij Polki

Ulubione formy spędzania wolnego czasu przez polskie dziewczyny i kobiety

Wolny czas Polek

Polskie kobiety najczęściej na pierwszym miejscu stawiają rodzinę. Dużo czasu poświęcają dbaniu o dom i najbliższych. Dom musi być posprzątany dokładnie i starannie, a porządkowanie odbywa się przynajmniej raz w tygodniu. Również przygotowywanie posiłków jest przejawem troski o ognisko domowe. Kobiety czują się odpowiedzialne za to by w domu buło czysto, lodówka - pełna, a rodzina – najedzona i zadbana. Pielęgnowanie kwiatów doniczkowych bądź ogrodu także jest częstym hobby, bo otoczenie domu to wizytówka jego mieszkańców.

W polskiej tradycji rodzina spędza dosyć dużo czasu razem. Święta obchodzone są w gronie najbliższych. Polki przygotowują posiłki, nierzadko goszcząc w domu dalszych krewnych i znajomych. Hucznie obchodzone są szczególnie imieniny, kiedy zwyczajowo najbliższa rodzina i znajomi siedzą cały wieczór i noc przy suto zastawionym stole – jedząc, pijąc i żartując. Polskie panie nie zaniedbują kontaktów z najbliższymi, odwiedzają ich i poświęcają wiele uwagi i zainteresowania członkom swoich rodzin.

Inwestowanie w samorozwój, uczestniczenie w kursach i dokształcanie jest na porządku dziennym, a nauka języków obcych stała się jednym z najpopularniejszych hobby. Polki chętnie studiują. Niejednokrotnie podejmują studia zaoczne nawet w średnim wieku by podnosić swe kwalifikacje zawodowe bądź dla samej satysfakcji zdobywania wiedzy. Rozwijają swoje zainteresowania ucząc się fotografii, nauki kroju i szycia czy obsługi programów komputerowych.

Polki dbają o zdrowie i kondycję fizyczną. Chodzą do siłowni, często biorą udział w zajęciach aerobiku, jogi, tai chi. Lubią pływać oraz uczyć się tańca towarzyskiego. Wiele pań bawi się na dyskotekach i dansingach. Czynny styl życia i dbanie o dietę powoduje, że są kobietami przeważnie szczupłymi i zadbanymi. Lubią się malować, chodzą do solarium, starannie się ubierają. Na te zabiegi poświęcają dosyć dużo czasu, uwielbiają robić zakupy. Zainteresowanie modą i najnowszymi trendami to dla wielu kobiet ważny temat, ciekawią je nowinki z branży kosmetycznej i wszystko co łączy się z dbaniem o urodę.

Wizyty w centrach handlowych i korzystanie z tamtejszych kawiarni i restauracji to także popularne zjawisko. Weekendowe wieczory spędzane w pubach i clubbing to forma rozrywki najczęściej chyba spotykana wśród młodszych kobiet. Wiele Polek lubi spędzać czas oglądając telewizję. Ulubione są szczególnie filmy obyczajowe, talk showy, seriale i programy popularnonaukowe. Bardzo częste jest chodzenie do kina, uczestniczenie w koncertach i wydarzeniach kulturalnych, a także w różnego rodzaju imprezach plenerowych.

Polskie kobiety, w przeważającej części, cenią sobie podróże i poznawanie nowych krajów. Wakacje lubią spędzać na południu Europy, nad morzem i w górach. Uprawianie wspinaczki górskiej, piesze wycieczki, pływanie – praktycznie każda ma jakąś ulubioną dziedzinę. Także spacery, jazda na rowerze czy nartach są powszechne. Chętnie wyjeżdżają za granicę, zatrudniają się do wykonywania prac dorywczych, nierzadko zamieszkują w innych krajach. Decydują się odważnie na emigrację, niejednokrotnie zakładając rodziny w innych państwach.

Polki chętnie korzystają z Internetu, surfują po nim, używają komunikatorów i jako osoby z natury praktyczne – potrafią wykorzystywać go do różnych celów. Ponadto czytają chętnie prasę kobiecą jak również książki. Są to kobiety otwarte na nowinki techniczne, odważne i przedsiębiorcze. Pracowite i aktywne, nie boją się wyzwań. Przeważnie szukają partnera, z którym mogą dzielić wolny czas i zainteresowania. Bratniej duszy, z którą będą mogły realizować plany i marzenia.

Polki.com