Polki, mężczyźni, praca
Login: Hasło:

Polki dla mężczyzn Mężczyźni dla Polek Praca dla Polek Zatrudnij Polki

Jak się najlepiej powinnaś zaprezentować się na pierwszej randce?

Poradnik dla kobiet

Jeśli już umówiłaś się na pierwszą randkę, na pewno nie możesz się doczekać tego spotkania i natychmiast zaczynasz planować jak się ubierzesz, jak będziesz się zachowywała. To bardzo emocjonujące wydarzenie i każda kobieta uwielbia dobierać strój i dodatki by olśnić mężczyznę, z którym się spotyka.

Szykując się na randkę pamiętaj o tym, by pojawić się punktualnie. Nie spóźnij się więcej niż przysłowiowy studencki kwadrans. Zasada, że kobieta powinna pojawić się spóźniona, by mieć „wielkie wejście” to raczej przeżytek. W dzisiejszych czasach pojawienie się po planowanej godzinie spotkania, świadczy raczej o braku szacunku, niż o manierach kobiety światowej.

Ustalając w co chcesz się ubrać – dobierz rodzaj stroju do miejsca spotkania. Sukienka mini, buty na szpilkach, czy zwiewne stroje, nie będą wyglądały dobrze, jeśli umówiliście się w parku lub na koncercie rockowym. Jeśli umawiacie się z kolei w jakiejś eleganckiej restauracji, czy operze, na pewno mężczyzna, z którym się spotykasz doceni elegancję i szyk ładnej wieczorowej kreacji. Ważne, abyś czuła się w swoich strojach komfortowo i swobodnie. Niech strój cię nie krępuje. Zrezygnuj z najmodniejszych nawet w sezonie krojów i kolorów, jeśli nie pasują do twojego typu urody, czy figury. Również zbyt ciasne ubrania i niewygodne buty, mogą powodować twoje rozdrażnienie i wpływać na zachowanie podczas randki. Nie skuś się także na strój zbyt wyzywający, zachowaj umiar w głębokości dekoltu i długości (a raczej krótkości) spódnicy. Zbytnie eksponowanie wdzięków może stworzyć nieodpowiednie wrażenie. Podobno mężczyźni lubią kobiety ubrane w delikatne i jasne tkaniny miękkie i przyjemne w dotyku. Brzmi to może dość zabawnie, ale sama możesz sprawdzić, czy ta zasada dotyczy także chłopaka, z którym się umówiłaś.

Decydując, jakich zapachów użyć na randkę kieruj się własnymi upodobaniami, ale unikaj zapachów zbyt ciężkich i duszących. Zasada ta odnosi się szczególnie do spotkań we wczesnych porach dnia, czy w czasie wysokich temperatur. Podczas pierwszej randki, jeśli umówiliście się na wspólny posiłek, uważaj na ilość jedzenia i picia jaką spożywasz. Staraj się nie wypić zbyt wiele alkoholu, bo randka mogłaby się skończyć w sposób nieciekawy.

Pomyśl wcześniej, jakie tematy będziesz chciała poruszać z mężczyzną, z którym się spotykasz. Staraj się prowadzić swobodną rozmowę, bądź naturalna. Słuchaj uważnie, co druga strona ma do powiedzenia i unikaj pułapki gadulstwa. Czasami zdenerwowane kobiety, aby ukryć stres, mówią zbyt wiele. Niestety, zarówno nadmierne picie, jak i nerwowa paplanina w zasadzie przynoszą podobny, niekorzystny rezultat.

Zastanów się także, na wypadek gdyby randka z jakichś powodów okazała się kompletnym niewypałem, nad jakimś dobrym pretekstem, który pozwoli ci na opuszczenie miejsca spotkania. Musi to być dobra wymówka, która wyratuje cię z opresji bez wzbudzania podejrzeń i obrażania partnera. Dość dobrym sposobem, może okazać wcześniejsze umówienie się z kimś znajomym na telefon. Jeśli randka okazałaby się kompletną klapą, znajomy może np. zadzwonić, informując o konieczności twojego nagłego przyjścia do pracy. Cóż, wymówek nie brakuje, ale oby uciekanie się do korzystania z takiego fortelu, nie okazało się jednak konieczne.

Idąc na spotkanie z nieznajomym powinnaś także poinformować kogoś bliskiego o miejscu spotkania, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. To, że jakiś mężczyzna ci się podoba, nie znaczy jeszcze, że z jego strony nic ci nie grozi. Może czasem lepiej dmuchać na zimne, niż się oparzyć.

Pierwsza randka to często decydujące spotkanie. Wielu panów, którzy wydawali się godnych uwagi, niestety traci przy bliższym spotkaniu, natomiast czasem taki, który nie rokował większych nadziei, może się okazać miłością twojego życia. Bez względu na to, jaki przebieg będzie miało wasze spotkanie, postaraj się przeżyć miłe chwile, jeśli nie spotkasz wielkiego uczucia, możliwe, że przynajmniej poznasz kogoś interesującego i ten wieczór wzbogaci cię w jakieś doświadczenia.

Polki.com