Polki, mężczyźni, praca
Login: Hasło:

Polki dla mężczyzn Mężczyźni dla Polek Praca dla Polek Zatrudnij Polki

Jak się najlepiej powinieneś zaprezentować na pierwszej randce z kobietą?

Pierwszy raz

Spotykając się po raz pierwszy ze świeżo poznaną kobietą, ogarnia cię nastrój radosnego oczekiwania i prawdopodobnie odczuwasz pewne zdenerwowanie. Im bardziej zależy ci na wywołaniu jak najlepszego wrażenia na dziewczynie, tym więcej wątpliwości cię, prawdopodobnie, ogarnia. Jak się ubrać? O czym rozmawiać? Jakiego zapachu wody użyć? Pocieszające jest jedynie to, że prawdopodobnie twoja sympatia denerwuje się podobnie. Pewnie zastanawia się, jak się najlepiej przygotować na pierwszą randkę i jak się zachować, by spodobać ci się jak najbardziej.

Oczywiście, pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Dlatego naprawdę warto przemyśleć własny wizerunek i odpowiednią taktykę, by pokazać się od najlepszej strony. Pamiętaj, że druga szansa na zrobienie pierwszego wrażenia się nie zdarza :), no chyba, że twoja wybranka zapadnie na amnezję, ale na to lepiej nie liczyć...

Wybór stroju jest kwestią bardzo ważną, a ubranie powinieneś dostosować przede wszystkim do swojego stylu oraz do miejsca spotkania. Ubierz się przede wszystkim schludnie i wygodnie. Nie staraj się na siłę stroić i ubierać w rzeczy, co do których sam nie masz przekonania, że dobrze na tobie leżą. Staraj się podkreślić swoim wyglądem, że spotkanie jest dla ciebie ważne, starannie uprasuj wszystkie części garderoby i wyjątkowo dokładnie wyczyść buty. Sporo pań zwraca uwagę na obuwie, a poza tym ludzie w chwilach stresujących często patrzą w dół, więc twoje stopy prawie na pewno zostaną zauważone.

Idąc do teatru, czy eleganckiej restauracji, załóż garnitur lub marynarkę i pasujące do niej spodnie. Dobierz do stroju odpowiednie buty i skarpetki. Wiele pań przepada za widokiem mężczyzn w garniturach. Być może akurat kobieta, z którą masz się spotkać do nich należy. Wybierając się do kina, czy na kręgle postaraj się o strój bardziej niezobowiązujący i wygodny. Przesadnie elegancko ubrany na taką okazję, wyglądałbyś śmiesznie i nie na miejscu.

Dobrze, byś zastanowił się przed randką, o czym będziesz rozmawiał ze swoją wybranką. Jeśli znasz jej zainteresowania, nie zaszkodzi przeczytać coś na ten temat w Internecie. Niezależnie od tego, przemyśl kilka tematów, które chciałbyś poruszyć podczas spotkania, ale nie staraj się na siłę realizować wszystkich. Przede wszystkim słuchaj uważnie, co dziewczyna ma ci do powiedzenia, staraj się nie przerywać. Wysławiaj się ładnie i całymi zdaniami i unikaj używania przekleństw i wulgaryzmów. Postaraj się zachować rozsądne proporcje, między tym ile mówisz, a ile słuchasz partnerki.

Podczas spotkania w restauracji lub pubie - jedz i pij z umiarem. Niektórzy ludzie „zajadają” zdenerwowanie i jeśli ty też do nich należysz, staraj się zwrócić uwagę na ilość pochłanianych potraw. Podobnie, jeśli chodzi o alkohol – nie go pij zbyt wiele, nie dodawaj sobie sztucznego animuszu kolejnymi drinkami, bo może się to źle skończyć.

Bez względu na to, gdzie umówiliście się z dziewczyną, bezwzględnie bądź punktualnie na miejscu spotkania! Lepiej zaczekać kilka minut na kobietę, niż rozczarować się, nie zastawszy jej w umówionym miejscu, po umówionym czasie. Zaplanuj wcześniej trasę dojazdu, pamiętaj o ewentualnych korkach i pozałatwiaj wcześniej wszelkie rzeczy, które mogłyby wpłynąć na twoje terminowe dotarcie.

Dobrze, by umawiając się z dziewczyną, mieć jakiś plan awaryjny, na wypadek gdyby z jakichś powodów spotkanie w zaplanowanym miejscu było niemożliwe. Szczególnie ważne jest to w przypadku spotkania na świeżym powietrzu. Pogoda może wam spłatać figla, a wtedy sytuacja może się okazać dosyć niezręczna. Ponadto, przejawiając inicjatywę w rozwiązaniu tego typu kłopotów, okażesz swoją dobrą organizację i zaradność.

Pierwsza randka to obietnica czegoś nowego i ekscytującego. Przygotuj się do niej jak najlepiej. Użyj ulubionej wody toaletowej, aby poczuć się atrakcyjniej, ale nie przesadź z jej ilością, bo może to przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. Możliwe, że twoje spotkanie to początek wielkiej przygody, może nawet związku na całe życie? Uśmiechnij się więc i staraj być jak najbardziej naturalny i swobodny.

Polki.com